Arkona, Warfist, Amarok w Zielonej Górze

W niedzielę 22 września 2013 o godz.19.00 w zielonogórskim klubie „4 Róże dla Lucienne” odbędzie się koncert trzech zespołów black metalowych. Wystąpią ARKONA – prosto z serca lodowej pustki, gdzie byt nie ma prawa egzystencji, WARFIST, który zasłużenie cieszy się mianem Dzieci Witchmastera i AMAROK, który odczyta nam blużnierczy manifest o nieświętym powstaniu i nazarejskich recesjach.

arkonazg

ARKONA – polska grupa metalowa, powstała z inicjatywy muzyków o pseudonimach Khorzon i Messiah, którzy postanowili założyć zespół obracający się w klimatach surowego black metalu i pogaństwa. Pierwsze nagranie demo pt. The Unholy War zostało wydane w 1993 roku nakładem własnym. Kolejne demo z tekstami polskojęzycznymi, pt. Bogowie Zapomnienia, nagrane zostało w roku 1994. To właśnie wydawnictwo zwróciło uwagę wytwórni Morbid Madness Records, za pomocą której Arkona miała nagrać swój pierwszy, pełny album. Mimo planów, pierwsza oficjalna płyta Imperium została wydana sumptem wytwórni Astral Wings Records. Kolejny album, Zeta Reticuli został nagrany w 1996 roku nakładem Folter Records. W 2002 roku zespół wydał album Nocturnal Arkonian Hordesjuż pod skrzydłami czeskiej Eclipse Productions. Oficjalną dyskografię zamyka album „Konstelacja Lodu”.

http://www.arkonahorde.pl/

WARFIST – to zielonogórski band działający od 2004 roku. Idea stojąca za powstaniem zespołu była prosta – granie chamskiej, agresywnej i do szpiku kości metalowej muzy. Inspirowani takimi tuzami jak Bathory, Venom, Sodom, Slayer czy Motorhead przez wszystkie lata swojej działalności wiernie trzymali się tej zasady, proponując swoim odbiorcom 666% metalu w metalu. Na koncie posiadają już kilka wydawnictw, wśród których znajdziemy również materiały wydane na zachodzie Europy oraz Stanach Zjednoczonych. Głównie były to splity z kroczącymi tą samą ścieżką co Warfist kapelami z Polski i zagranicy (m.in. Empheris, Exhalation, Witchtrap). Aktualnie zespół odlicza dni do premiery swojego debiutanckiego albumu „The Devil Lives in Grünberg”, który powinien ukazać się jeszcze w tym roku i będzie zawierał jadowitą porcję smolistego black/thrash metalu w stylu złotej ery lat 80.

https://www.facebook.com/warfisthorde?fref=ts

AMAROK – zespół powstał w 2003 roku, zespół gra szeroko pojęty black metal. W roku 2005 wyszło demo „Unholy Uprising”, w całości po polsku, na koncie mają także dwa splity, a w roku 2008 wyszedł ich pierwszy, debiutancki album „Blasphemous Edictum”.

miejsce:
„4 Róże dla Lucienne”
Zielona Góra
Stary Rynek 17
tel.(68) 325 50 93
www.4roze.pl

data:
22.09.2013 (niedziela) godz.19.00
otwarcie klubu: godz.18.00

bilety:
20 zł – przedsprzedaż
28 zł – w dniu koncertu
(ilość biletów ograniczona !!!)
bilety do nabycia w klubie „4 Róże dla Lucienne”
oraz księgarni muzycznej Muz-Art

organizacja, info, rezerwacje itd – Igor Skrzyczewski – tel. 501 77 66 01


Napisany przez: bart | Koncerty, Nowości

Dodaj komentarz