Icelandic Metal Assault we Wrocławiu

Icelandic-Metal-Assault

RÁN

Zespół powstał w Holandii w 2008 roku z inicjatywy Necrona, który sobie zdał sprawę że warto jest powrócić na scenie po 15 latach rozwiązania się islandzkiej kapeli grind-core Extermination.  Muzyczna esencja Rán to moc i bezkompromisowość wymieszana z dominującymi elementami wszystkich form ekstremalnego metalu. Muzyka kontrastuje z wpływami hard rocka, klasycznym graniem lat 80-tych, riffami rodem z thrash metalu. Daje się zauważyć wpływy nordyckiego dziedzictwa i najciemniejszych aspektów holenderskiej kultury.

Zespół mówi o sobie że czerpią natchnienie z muzyki Immortal, Beherit oraz Morbid Angel.

Obecny skład zespołu to Necron (basista i wokalista), gitarzysta Abyssiakh oraz perkusista Rhym.

RÁN wydał pierwsze demo “Thrash Black” latem 2011 roku,  album koncertowy “Doomsday Eve – Live album” w grudniu 2011. Ostatnie wydawnictwo to demo „Rock to Hell’ datowane jako grudzień 2012. Obecnie zespół planuje wydać album „Demonstorm” – premiera jest planowana na lipiec 2013.

http://www.ranmetalwar.com/

 

NORN

Zespół powstał w 2010 roku w Rejkjaviku (Islandia). Stał się jedną ze znaczących kapel sceny underground. Zespół jest zafascynowany tradycyjnym black metalem i crust punkiem. W 2010 roku zespól wydał demo „Demo(n) 2010”. W 2011 roku zespół daje liczne koncerty na lokalnych scenach islandzkich i mini festiwalach. W 2013 roku zespól gra już na znaczących festiwalach w Islandii i nagrywa swój pierwszy, pełnowymiarowy album „Blood Libel: Vltima Permonvm Conea“, który się ukaże na rynku latem 2013. Warto zauważyć, że zespół zbiera pozytywne recenzje od znanych czasopism muzycznych (Terrorizer).

Na swojej stronie internetowej opisują się jako: Mantrasochist: Rapturous Prophecies, Butcher: Chainsaw, Vltimvs Diabolvs: Agnostic Pulse, Infernal Chants oraz Mechaniac: Battering. Fanom klasycznego black metalu pozostawiamy to do przemyślenia…

Ich motto życiowe to: „Istnieje dwóch królów na tym świecie, król który wykorzystuje swoją władzę do manipulowania i prześladować innych i król, którzy ma prawo do inspirowania i wzmacniania innych innych … Inni to czarownice, które po prostu chcą zobaczyć spalony świat.

http://norn.bandcamp.com/

 

KRAKKKBOT

Artysta (Baldur Björnsson) pochodzący z Islandii a mieszkający na stałe w Holandii, wykonujący muzykę elektroniczną. W swojej twórczości posiada utwory w których wmieszane są rytmy metalowe, hip hopowe oraz black metalowe. Momentami jest to muzyka transowa z elementami industrialnymi – efekty drone. Osoby będące wcześniej na koncertach twierdzą że jest to niezapomniane wrażenie.

https://www.facebook.com/krakkbot/

 

 

VICTORY VAIN

Pierwotny skład zespołu Peter, Młody (Cohortis) i Sandro (Ass To Mouth) ukształtował się w lipcu 2004 roku, wtedy powstaje i zostaje zarejestrowany w studio pierwszy kawałek- „Victory in Vain”.
Lata 2005-2008 upływają na tworzeniu materiału, koncertowaniu (u boku takich zespołów jak: Daemonicium, Sammath Naur, Elysium, Toxic Bonkers, Extint Gods, Domestic Waste) i rotacjach personalnych w, w efekcie których w kapeli zostaje tylko Peter.
W roku 2009 kształtuje się nowy skład, gdy do zespołu dołącza Stachu (ex Domestic Waste), Iras (ex Cohortis, Into The Nightmare, Crawl) oraz Okropna (ex Nemesis, Anger). W październiku 2009, po 2 latach milczenia, odbywa się pierwszy koncert w pełnym składzie w klubie Wagon.
Lata 2009-2011 to dla kapeli okres wzmożonej pracy nad nowym materiałem, koncerty w klubach oraz 2 festiwale open air: Siekierzyn Fest w Ostrzeszowie i Metalowa Twierdza w Nysie. W marcu 2011 zespół wchodzi do studia (Sonic Loft Studio), by zarejestrować 11 kawałków, których próbki są dostępne na profilu myspace W roku 2012 jest już dostępny pierwszy, pełen album”Rise My Head”.
Tuż za albumem zostaje zarejestrowana EP’ka z nowym materiałem który czeka na wydanie. W między czasie Victory Vain tworzy nowy materiał oraz koncertuje.

http://www.myspace.com/victoryvain

 

 

 

 


Napisany przez: bart | Koncerty, Nowości

1 Komentarz

  1. Viking
    05 Lip 2013, 10:28 am

    Witam,
    Koncert jest odwołany, wiadomo dlaczego? Na stronie Madness i u nich na miejscu taką informację można uzyskać.

Dodaj komentarz