The Stone, Besatt w CK Wiatrak (Zabrze)

18.08.12, sobota
godz:20.00

THE STONE ( SERBIA)
BESATT ( POLSKA) + goście
w ramach trasy: Under the Dome of Night Tour 2012

info o biletach wkrótce…

The Stone powstał w roku 1996 – początkowo nazywali się Stone to Flesh.
Pierwsze demo „Unveiled Evil” na którym znajdowały się dwa nagrania, zostało wydane w 1998 roku i sprzedane w około 300 egzemplarzach.
Debiutancki album został nagrany w ’99 roku i wydany rok później.
W roku 2001 ostatecznie zmieniono nazwę zespołu na The Stone.
Do tej pory zespół był widziany na żywo przez odbiorców na kilku europejskich festiwalach i podczas okolicznościowych mini-tournee.
W 2005 roku zespół zaczyna współpracę z niemiecką wytwórnią Folter Records. Po wydaniu albumu „Magla” zaczyna być w pełni uznawanym na arenie międzynarodowej zespołem i odbywa jedno z najbardziej udanych mini-tournee.
Wiosną 2008 roku wydaje album „Old Wounds Bleed Misanthropy.
W połowie roku 2009 ukazuje się płyta „Umro” po której zespół rusza w krótką trasę po Niemczech wraz z zespołem Lugubre.
Ostatnim wydawnictwem The Stone jest płyta „Golet” – która pokazuje najmocniejsze i najbardziej dojrzałe brzmienie zespołu.

Besatt powstał w 1991 roku z inicjatywy Beldaroha – bass, Weronisa -gitara i Dertalisa –perkusja by poprzez muzykę szerzyć idee satanistyczne.
W 1992 roku zostaje nagrany pierwszy reh „Ares”. Pierwsza wizyta w studio to rok 1996 i demo „Czarci Majestat”.
Następnie Besatt nagrywa regularnie kolejne płyty i wiele koncertuje, często też zmienia się skład zespołu i ostatecznie z pierwotnego składu w zespole pozostaje lider Beldaroh. W obecnej chwili w skład Besatt wchodzą: Beldaroh- bass i wokal, Astaroth – gitara, Colossus – gitara i Necrosolus – perkusja.

Koncert w ramach trasy Under the Dome of Night Tour 2012 organizowanej przez berlińską agencję Folter Records.


Napisany przez: bart | Koncerty

Dodaj komentarz